Jūs esate čia: Pradžia Straipsniai Bendri Pypkė netinka prie veido

Pypkė netinka prie veido

El. paštas Spausdinti PDF
Paskutinės savaitės įvykiai ir bėdos - rūpesčiai priverčia tvirčiau suspausti kumščius, nevykusiu dygsniu juodu siūlu ir atbukusia adata užlopyti baltus dūšios marškinius.

Kaip į žygį susiveržti aulinius susikrauti kuprinę ir nesiskutusiam tarsi kaliniui, kuriam už nugaros trinktelėjo zonos vartai prisimerkus pakelti akis į saulę. Į saulę.
Geresnės vietos nei pajūris ir molas nėra. Molas ilgas, jo gale restoranėlis su anglų tradiciniu "fish& chips", kuris savo stiklinėmis sienomis primena Nidos prieplaukos kavinę ir "lower deck", nuo kurio iki vandens kažkoks apgailėtinas metras ar du. Penktadienį praūžė audra. Nuo "lower deck" nuplėšti keli dangos lapai - užrakintas. Įsitaisau šalimais dviejų diedukų – džentelmenų, kurių vienas Benny Hill'o kopija. Pasigirsta juokeliai. O ka aš? Ogi: "Husar Heavy Feeder 3.90 m; rite "Okuma Epix". Suprantu - mano kad ir heavy feeder'is ne beachcaster'is... Rišu sistemą (valas "Robinson Sea" 0.27mm ), pavadėlius ant kabliukų ("Eagle Claw" ir "Gamakatsu"), maunu jūrinius sliekus ir kalmaro gabaliukus, kabinu 5 uncijas. Nu diedukai daba žiūrėkit- chop!! Diedukai- džentelmenai susižvalgo.., o tiep va!! Potvynis. Vanduo drumstas, balintos kavos spalvos. Net srovė išilgai kranto yra, bet 5 uncijos atlaiko spaudimą. Kažkas sukelia šurmulį. Tas kažkas - menkė apie 0,8- 1kg, susigundė jūros skieku ir kalmaro galvos deriniu.
Benny Hill'as sunerimsta - greit pergrupuoja savo pajegas į priešingą flangą.
Energingas viršūnėlės drebinimas. Pauzė. Meškerykotis šokteli, kertu!! Valą įtempia tik senos geros 5 uncijos... Permetu.
"Menkių baubas" vel kažką traukia... Viršūnėlė sudreba, pauzė, sudreba, pauzė, drebėdama linksta žemyn. Kertu. Kažkas smagiai priešinasi. Diedukai - džentelmemai indentifikuoja - "dog fish". Sako, kad ryklys?? Apie 0.45- 0.6m. ilgio, kuno forma panaši į nėgę. Tik pelekai ir dantys trimis eilemis ir lyg švitrinis popierius šviesiai pilkai mėlyna su rudais - gelsvais kamufliažo plėmais skūra daro ją ryklių giminaičiu. Patiko kalmaro juostelės. Permetu. Visi permetinėja. Kas kaip: kas kiek pajėgia, kas kiek nori - ir taip gerai. Ramu. Einu molu ir bandau perprasti diedukų- džentelmenų „chytrastis“.
Turbūt tik anglas gali eiti žūklėn vilkėdamas "country style" kostiumą ir kaklaraištį. Užkalbina. Pasidžiaugiam galimybe pabėgti iš miesto per gerą labiau pasivaikščiojimams tinkantį orą. Jo net įrankiai panašūs į manus. Grįžtu.
Viršūnėlė sudreba, išlinksta ir valas pakimba kaip po karšio kibimo. Nieko nesuprasdamas suku ritės rankenėlę. Kitas kibimas toks pat??!! Prisėdu. Vieną kabliuką keičiu mažesniu. Pamatau žuvį savo forma primenančią vėgėlę tik oranžinio, juodo, žalio marmuro spalvos ir apvalesnę - bukesne galva. Žuvytė kaip maža menkė, tik be tipinio ūselio ir šviesaus sidabro spalvos. Kažkas panašaus į mūsiško ešerio (kūno forma ir nugarinis pelekas) ir starkio (spalva) junginį. Kelis krabus dydžio sulig V. Klicko kumščiais.
Kibimas- kirtimas- nieko??!! Kibimas- kirtimas- nieko??!! Kibimas... kirtimas... ... Prisėdu. Jo... Kabliuką keičiu didžiausiu turimu kabliu. Permetu.
Atoslūgis. Srovė pakeičia kryptį vanduo skaidrėja ir grįžta į akiai įprastą žaliai- mėlyna būsena. Ramu. Apsidairau. Benny Hill'as jau kelintą kartą perriša nutrauktą sistemą "Menkių baubas", ramiai šneka telefonu.
Meškerykotis barkšteli į turėklą, kad net uch ir vėl??!! Kibimas... kirtimas... ... Prisėdu. Jo... Bandau daryti nors kažkokias išvadas, lyginti ką mačiau, ką naudoju, kaip žvejoju pats. Beachcaster'is ilgis apie 3.60- 3.90m. Kietesnis. Drąsiai gali mesti didelius svorius (ne visada būtinus). Drąsiai "rauti" užkliuvusius svorius ir jų "ūsus" bei pavadėlius. Viršūnėlė ne tokia jautri bangoms ir srovei. Lengviau iškelti žuvį. Valas: 0.35- 0.5mm. ryškių spalvų. Pavadėlis juodas, kartais skaidrus apie 0.8- 1m. ilgio. Sistema klasikinė: du pavadėliai, tarp jų slankiojantis švinas tvirtintas spec. laikikliu. Taip "išgaunamas" didesnis jautrumas grubiomis priemonėmis. Rečiau - stacionarus švinas žemiau pavadėlių. Fiksatoriai pavadėliams nenaudojami. Heavy Feeder'is. Metimo atstumas- panašus. Metimas labiau plastiškas, nei sprogstantis. Aš ramiai naudoju 4- 5 uncijas. Jautri viršūnėlė labai veikiama vėjo ir bangavimo. Gerai motomi kibimai. Reikia šiokio tokio švelnumo pakertant, bandant "išvaduoti" strigusį svorį ar bandant nutraukti pavadelį. Sistema: du pavadėliai 0.35- 0.5m. virš stacionaraus švino. Baigiu pasijust visišku kištuku. Šiandien Fortuna man atsuko savo žavų užpakaliuką.
I jūrą metu monetą. Vėl.
Dvigubą "Jack Daniells". Užsirūkau cigarą. Šiandien galima. Galva tuščia kaip dėtuve po šturmo. Gal ir gerai. Gal to ir norejau..? Gal ir tikrai pypkė man netiktų prie veido..?

Gonzo
2005 05 04, kažkur Anglijoje...

Atnaujinta ( Antradienis, 27 Gegužė 2008 12:20 )  

Naujausios nuotraukos

IMG_5312
IMG_5367
IMG_5368
IMG_5369
{jatabs type="modules" animType="animMoveHor" style="opal" position="top" widthTabs="120" heightTabs="38" width="100%" height="320" mouseType="click" duration="1000" colors="10" module="ja-tabs" }{/jatabs}

Mūsų draugai